Moje cesta

Moje cesta

Jako dítě jsem procházela autoritativní výchovou. Byla jsem poměrně dost svázaná příkazy a zákazy, občas padla facka, ale tak to prostě bylo.

Vždycky jsem se hodně těšila na prázdniny, protože jsem je téměř celé trávila u babičky na vesnici. Měla jsem tam absolutní svobodu a užívala si spoustu dobrodružství, ale i povinností. Když se na ty časy dívám teď, byla to doba, kdy jsem testovala své hranice, svou odvahu a spoustu dovedností. Bylo to úžasné.

Tyto dva protipóly, autoritativní přístup a svoboda, mě dovedly k rozhodnutí, že jsem ve 14,5 letech „odešla z domu“.
Následovala nějaká ta studia, několikaletý pobyt v zahraničí a pak dvě, teď už náctileté, děti.

Oslovil mě Montessori přístup a pedagogika

Proč to ale píšu? Protože teď, kdy „vychovávám“ svoje vlastní děti, si uvědomuji, jak důležitá pro mě byla v dětství volnost a vlastní rozhodování. Věřila jsem, že vše zvládnu a téměř vše co jsem si umínila, se stalo. Příležitosti přicházely a já jsem je prostě využila, nebo jsem jim dokonce šla naproti.

Toto si ale uvědomuji teď. V době, kdy se mi narodily děti, jsem si z výchovy pamatovala jen to, co jsem zažívala doma a tou cestou jsem jít nechtěla. Potřebovala jsem najít něco, co by nebylo moc utažené a také ne příliš volné. Velmi mě oslovila Montessori pedagogika, která zároveň změnila mou dosavadní kariéru manažerky v zahraniční společnosti.
Další impulz pro mou práci byl kurz Respektovat a být respektován, který velmi souzní s Montessori směrem.

Všechny nově získané poznatky o přístupu k dětem jsem vcelku úspěšně testovala na svých dětech a zároveň je promítala i do svého nového profesního života.

Založila jsem vzdělávací centrum Život hrou, které bylo zaměřeno právě na Montessori pedagogiku a angličtinu pro děti. Svoji metodu Joyful English s prvky Montessori jsem pojala jako celostní učení cizího jazyka. Vše, čím jsem procházela a na čem jsem pracovala, mi dávalo smysl. A tak jsem založila Česko-anglickou Montessori mateřskou školu a ve finále jsem byla i u zrodu Montessori tříd ve spolupráci se ZŠ v Liberci.

Rok s Robinem Sharmou

Dospěla jsem k názoru, že nám dospělým se totiž více méně přihodí to, že během let jsou naše vnitřní intuice a vědění postupně překrývány spoustou zaručených informací a návodů, přes které bohužel potom nevidíme ta naše přirozená a pro nás správná řešení.

Sama jsem prošla velkou vnitřní změnou a osobním rozvojem, se kterým mi před lety pomohly nejen myšlenky Marie Montessori, ale i světově uznávaný spisovatel a kouč Robin Sharma. Světlá místa následně zaplnil roční výcvik v Gestalt koučinku.

Během těchto ročních kurzů jsem mimo jiné pochopila tu nejdůležitější věc a to je, že cesta ke změně vede skrze mne samotnou. Protože to, co opravdu mohu ovlivnit, jsem já a moje reakce na dané situace. Toto uvědomění bylo a stále je tak silné, že jsem nadšená, když mohu svou pomoc poslat dál a umožnit i ostatním lidem najít to nejlepší co mají v sobě a umožnit jim tak žít plnohodnotnější život.

Formou seminářů a konzultací se snažím podpořit vztahy mezi dospělými a dětmi. Jako koučka Vám mohu pomoci nalézt to, co je správné pro Vás. Vaše cíle, Váš potenciál, Vaši cestu.

I dosahování malých cílů Vás může dovést k naplnění velkého snu

„Smysl života“ se může zdát jako velké téma, ale jsou to mnohdy i drobnosti, které postupně udávají směr našeho bytí. Proto nepodceňujte snění a vyslovení svých cílů. Pokud nevíte, kam kráčíte, nikdy tam nedojdete.

A věřte, že na té cestě nemusíte být sami, záleží jen na Vás.

Požádat o pomoc není projev slabosti, ale projev odvahy a vůle něco změnit.

Chci změnu

Přeji Vám příjemný den.

iItka

Sdílet

Novinky

Přihlašte se k odběru novinek.

Budete mít přehled o článcích, seminářích a nových produktech

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek.